StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to jv translation catalogue (56 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Images
jv: Gambar

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Comments
jv: Komèntar

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Homepage
jv: Kācā ngarep

en: view
jv: tampilan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Label
jv: Judul

en: Core
jv: Inti

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Contact
jv: Kontak

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Page
jv: Kācā

en: Comment
jv: Komèntar

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Items
jv: Item

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Code
jv: Kode

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Period
jv: Periode

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Testing
jv: Ujian

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Contact settings
jv: Ngatur kontak

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Item ID
jv: ID Item

en: Text format
jv: Format tèks

en: Asc
jv: Urut Maju
