StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to nn translation catalogue (56 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Description
nn: Beskriving

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Quantity
nn: Mengd

en: On
nn: På

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Homepage
nn: Heimeside

en: view
nn: vis

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Label
nn: Etikett

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Notes
nn: Notat

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: Comment
nn: Kommentar

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Items
nn: Element

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Qty
nn: Mengd

en: Price
nn: Pris

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Code
nn: Kode

en: Payment
nn: Betaling

en: Calendar
nn: Kalender

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Credit
nn: Kreditt

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Contact settings
nn: Kontaktinnstillingar

en: Apply
nn: Bruk

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: - All -
nn: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: Text format
nn: Tekstformatering
