StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (79 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Images
oc: Imatges

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Comments
oc: Comentaris

en: Currency
oc: Devisa

en: Quantity
oc: Quantitat

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Core
oc: Còr

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Notes
oc: Nòtas

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Contact
oc: Contacte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Comment
oc: Comentari

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Items
oc: Elements

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Amount
oc: Montant

en: Address
oc: Adreça

en: State
oc: Estat

en: Code
oc: Còde

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Owner
oc: Proprietari

en: Payment
oc: Pagament

en: Sort by
oc: Triar per

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Period
oc: Periòde

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Testing
oc: Tèst

en: Credit
oc: Crèdit

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Contact settings
oc: Paramètres de contacte

en: Apply
oc: Aplicar

en: Information
oc: Informacions

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Item ID
oc: Identificant d'element

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Needs review
oc: Nécessite una verificacion

en: Archived
oc: Archivat

en: No information
oc: Pas d'informacion

en: Master
oc: Maître

en: Author uid
oc: uid de l'autor
