StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (132 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Item
pl: Element

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Comments
pl: Komentarze

en: Currency
pl: Waluta

en: Quantity
pl: Ilość

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Core
pl: Rdzeń

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Widok

en: Notes
pl: Notatki

en: Total
pl: Razem

en: Contact
pl: Kontakt

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Comment
pl: Komentarz

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Revisions
pl: Wersje

en: Items
pl: Elementy

en: Authored by
pl: Autor

en: Qty
pl: Ilość

en: Price
pl: Cena

en: Customers
pl: Klienci

en: Customer
pl: Klient

en: Amount
pl: Ilość

en: Phone
pl: Telefon

en: Fax
pl: Faks

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: Email format
pl: Format wiadomości e-mail

en: Serial
pl: Numer seryjny

en: Desc
pl: Malejąco

en: Invoices
pl: Faktury

en: Code
pl: Kod

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Stock
pl: Asortyment

en: Owner
pl: Właściciel

en: Payment
pl: Płatność

en: Payment settings
pl: Ustawienia płatności

en: Payments
pl: Płatności

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Note
pl: Notatka

en: Sent
pl: Wysłano

en: Basic setup
pl: Ustawienia podstawowe

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Parameters
pl: Parametry

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Period
pl: Okres

en: Revert
pl: Przywróć

en: Product type
pl: Typ produktu

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Balance
pl: Bilans

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Completed
pl: Zakończone

en: Testing
pl: Testowanie

en: Document
pl: Dokument

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Review
pl: Podgląd

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: Submissions
pl: Zgłoszenia

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Information
pl: Informacja

en: Subscription
pl: Subskrypcja

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Item type
pl: Typ pozycji

en: Transaction type
pl: Typ transakcji

en: About
pl: O stronie

en: Report
pl: Raport

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Domain name
pl: Nazwa domeny

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Subscription type
pl: Typ subskrypcji

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Text format
pl: Format tekstu

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Payment type
pl: Typ płatności

en: Needs review
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Submitter
pl: Dodał(a)

en: No information
pl: Brak informacji

en: Add payment
pl: Dodaj płatność

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: An autocomplete text field.
pl: Pole tekstowe z auto-uzupełnianiem.

en: Author uid
pl: ID autora

en: Information type
pl: Typ informacji

en: Processed text
pl: Przetworzony tekst

en: Computed date
pl: Wyliczona data

en: The computed DateTime object.
pl: Wyliczony obiekt daty i godziny.

en: The text with the text format applied.
pl: Tekst po zastosowaniu formatu tekstu

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
