StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (71 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Item
th: รายการ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Quantity
th: จำนวน

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Homepage
th: หน้าหลัก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Revisions
th: รุ่น

en: Items
th: จำนวน

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Price
th: ราคา

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Fax
th: โทรสาร

en: Mobile
th: มือถือ

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Postcode
th: รหัสไปรษณีย์

en: Invoice
th: ใบส่งของ

en: Code
th: รหัส

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Payment
th: เงื่อนไขชำระเงิน

en: Payments
th: การชำระเงิน

en: Manufacturer
th: ผู้ผลิต

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Business
th: ธุรกิจ

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Contact settings
th: การตั้งค่าข้อมูลการติดต่อ

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: Service
th: บริการ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Delete all revisions
th: ลบการแก้ไขทั้งหมด

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Author uid
th: uid ผู้เขียน

en: Processed text
th: ข้อความ

en: Computed date
th: วันที่คำนวณ

en: The computed DateTime object.
th: คำนวณ DateTime object.

en: The text with the text format applied.
th: รูปแบบข้อความ
