StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (117 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Email address
cs: E-mail

en: Item
cs: Položka

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Comments
cs: Komentáře

en: Currency
cs: Měna

en: Quantity
cs: Množství

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: Quote
cs: Citace

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Core
cs: Jádro

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: Notes
cs: Poznámky

en: Total
cs: Celkem

en: Email
cs: E-mail

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Comment
cs: Komentář

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Revisions
cs: Revize

en: Items
cs: Položky

en: Authored by
cs: Autor

en: Qty
cs: ks

en: Price
cs: Cena

en: Customers
cs: Zákazníci

en: Customer
cs: Zákazník

en: Amount
cs: Částka

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Email format
cs: Formát zprávy

en: Serial
cs: Sériové číslo

en: Desc
cs: Sestupně

en: Invoice
cs: Faktura

en: Invoices
cs: Faktury

en: Code
cs: Kód

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Stock
cs: Sklad

en: Owner
cs: Vlastník

en: Payment
cs: Platba

en: Payment settings
cs: Nastavení plateb

en: Payments
cs: Platby

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Sent
cs: Odesláno

en: Basic setup
cs: Základní nastavení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Attachments
cs: Přílohy

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Email aliases
cs: E-mailové aliasy

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Product type
cs: Typ produktu

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Balance
cs: Saldo

en: Changed
cs: Změněno

en: Completed
cs: Dokončené

en: Testing
cs: Testování

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Credit
cs: Kredit

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Review
cs: Revize

en: Contact settings
cs: Nastavení kontaktního formuláře

en: Submissions
cs: Uložené výsledky

en: Apply
cs: Použít

en: Information
cs: Informace

en: Subscription
cs: Přihláška

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Service
cs: Služba

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Transaction type
cs: Typ transakce

en: About
cs: Popis

en: Report
cs: Výkaz

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Domain name
cs: Název domény

en: Quote settings
cs: Nastavení sazeb

en: Customer settings
cs: Zákaznická nastavení

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Item ID
cs: ID položky

en: Text format
cs: Formát textu

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Archived
cs: Archivováno

en: Submitter
cs: Odesílatel

en: No information
cs: Žádná informace

en: Add payment
cs: Přidat platbu

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: An autocomplete text field.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním.

en: Author uid
cs: UID autora

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
