Strava API (2.0.0-alpha2) - en to eo translation catalogue (16 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Text
eo: Teksto

en: Created
eo: Kreita

en: Url
eo: URL

en: City
eo: Urbo

en: Language code
eo: Lingva kodo
