Strava API (2.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Private
it: Privato

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Text
it: Testo

en: Created
it: Creato

en: State
it: Stato

en: City
it: Città

en: Manual
it: Manuale

en: Changed
it: Modificato

en: Pounds
it: Libbre

en: Kilograms
it: Chilogrammi

en: Feet
it: Piede

en: Exception
it: Eccezione

en: Distance
it: Distanza

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Miles
it: Miglia

en: Speed
it: Velocità

en: Sex
it: Sesso

en: Kilometers
it: Chilometri

en: Meters
it: Metri

en: Comment count
it: Numero commenti

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Distance unit
it: Unità di lunghezza
