Strava API (8.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (24 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Private
he: פרטי

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: Refresh
he: ריענון

en: Text
he: טקסט

en: Email
he: דוא"ל

en: Created
he: נוצר

en: Url
he: כתובת url

en: State
he: מצב

en: City
he: עיר

en: Activity
he: פעילות

en: Changed
he: השתנה

en: Language code
he: קוד השפה

en: Comment count
he: מספר התגובות

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Add Activity
he: הוסף פעילות
