Strava API (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Private
fa: خصوصی

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Text
fa: متن

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Url
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: City
fa: شهر

en: Manual
fa: دستی

en: Activity
fa: فعالیت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Pounds
fa: پوند

en: Kilograms
fa: کیلوگرم

en: Feet
fa: فوت

en: Language code
fa: کد زبان

en: Speed
fa: سرعت

en: Flagged
fa: علامت گذاری شده

en: Comment count
fa: تعداد دیدگاه‌ها
