Strava API (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Private
pl: Prywatne

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Text
pl: Tekst

en: Created
pl: Utworzono

en: Url
pl: URL

en: State
pl: Stan

en: City
pl: Miasto

en: Manual
pl: Ręczne

en: Activity
pl: Aktywność

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Feet
pl: Stopa

en: Distance
pl: Odległość

en: Language code
pl: Kod języka

en: Miles
pl: Mile

en: Premium
pl: Treść płatna

en: Speed
pl: Prędkość

en: User id
pl: Id użytkownika

en: Kilometers
pl: Kilometry

en: Meters
pl: Metry

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Club
pl: Klub
