Strava API (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Private
tr: Özel

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Refresh
tr: Yenile

en: Text
tr: Metin

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: State
tr: Durum

en: City
tr: Şehir

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Changed
tr: Değişti

en: Feet
tr: Ayak

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Miles
tr: Mil

en: Kilometers
tr: Kilometre

en: Meters
tr: Metre

en: Comment count
tr: Yorum sayısı

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Distance unit
tr: Uzaklık birimi
