Strava API (8.x-1.0-alpha3) - en to bg translation catalogue (17 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Edit
bg: Редактирай

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Label
bg: Заглавие

en: View
bg: Прегледай

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Text
bg: Текст

en: Email
bg: Е-поща

en: Created
bg: Създадено

en: Url
bg: URL

en: State
bg: Статус

en: Language code
bg: Код на език
