Strava API (8.x-1.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (14 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Text
cy: Testun

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: City
cy: Tref

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Comment count
cy: Cyfrifiad sylw
