Strava API (8.x-1.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (41 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Private
hu: Rejtett

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Text
hu: Szöveg

en: Created
hu: Létrehozva

en: Url
hu: Webcím

en: State
hu: Állapot

en: City
hu: Város

en: Manual
hu: Kézi

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Changed
hu: Módosítva

en: Pounds
hu: Font

en: Kilograms
hu: Kilogramm

en: Feet
hu: Láb

en: Distance
hu: Távolság

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Miles
hu: Mérföld

en: Speed
hu: Sebesség

en: Firstname
hu: Keresztnév

en: Lastname
hu: Vezetéknév

en: Flagged
hu: Jelölt

en: Kilometers
hu: Kilométer

en: Meters
hu: Méter

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Activity ID
hu: Tevékenység azonosító

en: Distance unit
hu: Távolság mértékegysége

en: Club
hu: Klub

en: Activity list
hu: Tevékenység lista

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Display with <em>@unit</em> as suffix.
hu: Megjelenítés <em>@unit</em> utótaggal.
