Strava API (8.x-1.0-alpha4) - en to is translation catalogue (18 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Edit
is: Breyta

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Text
is: Texti

en: Created
is: Stofnað

en: Url
is: Vefslóð

en: State
is: Fylki

en: City
is: Borg

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
