Strava API (8.x-1.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Private
ja: プライベート

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Text
ja: テキスト

en: Created
ja: 作成

en: Url
ja: URL

en: State
ja: 状態

en: City
ja: 市区町村

en: Manual
ja: 手動

en: Activity
ja: アクティビティ

en: Changed
ja: 変更済

en: Pounds
ja: ポンド

en: Kilograms
ja: キログラム

en: Feet
ja: フィート

en: Distance
ja: 距離

en: Language code
ja: 言語コード

en: Miles
ja: マイル

en: Speed
ja: スピード

en: User id
ja: ユーザーID

en: Weight unit
ja: 重さの単位

en: Kilometers
ja: キロメートル

en: Comment count
ja: コメント数

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
