Strava API (8.x-1.0-alpha4) - en to ps translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Type
ps: بڼه

en: Description
ps: سپړنه

en: Edit
ps: سمون

en: Weight
ps: وزن

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: View
ps: ليد

en: Refresh
ps: تاندول

en: Text
ps: متن

en: Activity
ps: چارندتیا

en: FTP
ps: ایف ټي پي (FTP)
