Strava API (8.x-1.0-alpha7) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Private
oc: Privat

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Refresh
oc: Refresca

en: Text
oc: Tèxte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Url
oc: URL

en: State
oc: Estat

en: City
oc: Vila

en: Changed
oc: Modificat

en: Pounds
oc: Liuras

en: Kilograms
oc: Quilogramas

en: Feet
oc: Pès

en: Exception
oc: Excepció

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Speed
oc: Velocitat

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: Athlete
oc: Atlèta
