Strava API (8.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Text
hi: लेख

en: Created
hi: निर्मित

en: Url
hi: URL

en: State
hi: अवस्था

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Activity
hi: गतिविधि

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड
