Stripe Gateway (1.0.0-alpha5) - en to th translation catalogue (6 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Save
th: บันทึก

en: Details
th: รายละเอียด

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: Billing
th: ค่า Billing
