Stripe Registration (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Subscription settings
fr: Paramètres d'abonnnement

en: My subscriptions
fr: Mes abonnements

en: Created
fr: Créé

en: Roles
fr: Rôles

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Changed
fr: Modifié

en: Live
fr: En direct

en: Subscription
fr: Abonnement

en: About
fr: À propos

en: Customer ID
fr: Identifiant (ID) du client

en: Card number
fr: Numéro de carte

en: Cancel subscription
fr: Annuler l'abonnement

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: MM / YYYY
fr: MM / AAAA
