Stripe Registration (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: Created
hi: निर्मित

en: Roles
hi: भूमिका

en: Changed
hi: बदल गया

en: About
hi: के बारे में
