Structure Map (1.0.0) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Submit
ar: إضافة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Format
ar: التنسيق

en: Custom
ar: مخصص

en: Fields
ar: الحقول

en: Entity
ar: الكيان

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Cardinality
ar: رئيسي

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا
