Structure Map (1.0.0) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Fields
bn: ফিল্ড
