Structure Map (1.0.0) - en to ca translation catalogue (17 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Submit
ca: Envia

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Required
ca: Necessari

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Fields
ca: Camps

en: Basic Information
ca: Informació Bàsica

en: Entity
ca: Entitat

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Field Type
ca: Tipus de camp

en: Cardinality
ca: Cardinalitat

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Machine Name
ca: Nom màquina
