Structure Map (1.0.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Required
de: Erforderlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Fields
de: Felder

en: Basic Information
de: Basisinformation

en: Entity
de: Entität

en: Default value
de: Standardwert

en: Field Type
de: Feldtyp

en: Cardinality
de: Kardinalität

en: Bundle
de: Subtyp

en: Machine Name
de: Systemname

en: View Display
de: Anzeige anzeigen

en: Field Group
de: Feldgruppe
