Structure Map (1.0.0) - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Status
es: Estado

en: Submit
es: Enviar

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Required
es: Obligatorio

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: Format
es: Formato

en: Custom
es: Personalizado

en: Fields
es: Campos

en: Basic Information
es: Información básica

en: Entity
es: Entidad

en: Default value
es: Valor predeterminado

en: Field Type
es: Tipo de campo

en: Cardinality
es: Cardinalidad

en: Bundle
es: Paquete

en: Machine Name
es: Nombre de sistema
