Structure Map (1.0.0) - en to eu translation catalogue (14 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Submit
eu: Bidali

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Format
eu: Formatua

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Fields
eu: Eremuak

en: Basic Information
eu: Informazio basikoa

en: Entity
eu: Entitatea

en: Default value
eu: Balio lehenetsia
