Structure Map (1.0.0) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Submit
fa: ثبت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Fields
fa: فیلدها

en: Basic Information
fa: اطلاعات پایه

en: Entity
fa: عنصر

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Bundle
fa: بسته
