Structure Map (1.0.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Fields
fr: Champs

en: Basic Information
fr: Information de base

en: Entity
fr: Entité

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Field Type
fr: Type de champ

en: Cardinality
fr: Cardinalité

en: Bundle
fr: Type

en: Machine Name
fr: Nom système
