Structure Map (1.0.0) - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Submit
gl: Enviar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Format
gl: Formato

en: Custom
gl: Personalizado

en: Fields
gl: Campos

en: Entity
gl: Entidade

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Cardinality
gl: Cardinalidade

en: Bundle
gl: Paquete

en: Machine Name
gl: Nome de sistema
