Structure Map (1.0.0) - en to he translation catalogue (18 entries)

en: Status
he: מצב

en: Submit
he: שלח

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Required
he: נדרש

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Format
he: פורמט

en: Custom
he: מותאם

en: Fields
he: שדות

en: Basic Information
he: מידע בסיסי

en: Entity
he: יישות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Field Type
he: סוג שדה

en: Cardinality
he: כמות

en: Bundle
he: חבילה

en: Machine Name
he: שם מכונה
