Structure Map (1.0.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Format
hi: प्रारूप

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Entity
hi: इकाई

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Bundle
hi: पोटली
