Structure Map (1.0.0) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Submit
hu: Beküldés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Format
hu: Formátum

en: Custom
hu: Egyéni

en: Fields
hu: Mezők

en: Basic Information
hu: Alapvető információ

en: Entity
hu: Entitás

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Field Type
hu: Mezőtípus

en: Cardinality
hu: Számosság

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név
