Structure Map (1.0.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Custom
id: Tersuai

en: Fields
id: Bidang isian

en: Entity
id: Entitas

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Field Type
id: Jenis field

en: Cardinality
id: Kardinalitas

en: Bundle
id: Bundel

en: Machine Name
id: Nama Mesin
