Structure Map (1.0.0) - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Status
is: Staða

en: Submit
is: Vista

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Format
is: Stílsnið

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Fields
is: Svæði

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
