Structure Map (1.0.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Format
it: Formato

en: Custom
it: Personalizzato

en: Fields
it: Campi

en: Basic Information
it: Informazioni di Base

en: Entity
it: Entità

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Field Type
it: Tipo di campo

en: Cardinality
it: Cardinalità

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
