Structure Map (1.0.0) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Required
nl: Verplicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Format
nl: Opmaak

en: Custom
nl: Aangepast

en: Fields
nl: Velden

en: Basic Information
nl: Basis informatie

en: Entity
nl: Entiteit

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Field Type
nl: Veldtype

en: Cardinality
nl: Kardinaliteit

en: Bundle
nl: Bundel

en: Machine Name
nl: Systeemnaam
