Structure Map (1.0.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Format
pt: Formato

en: Custom
pt: Personalizado

en: Fields
pt: Campos

en: Basic Information
pt: Informação básica

en: Entity
pt: Entidade

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: Cardinality
pt: Cardinalidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Machine Name
pt: Nome de máquina
