Structure Map (1.0.0) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Submit
ru: Отправить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Required
ru: Обязательно

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Format
ru: Формат

en: Custom
ru: Собственная

en: Fields
ru: Поля

en: Basic Information
ru: Основная информация

en: Entity
ru: Сущность

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Cardinality
ru: Количество элементов

en: Bundle
ru: Набор

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Field Group
ru: Группа полей
