Structure Map (1.0.0) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Submit
sv: Skicka

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Custom
sv: Anpassad

en: Fields
sv: Fält

en: Basic Information
sv: Grundläggande information

en: Entity
sv: Objekt

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Field Type
sv: Fälttyp

en: Cardinality
sv: Huvudsaklig

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Field Group
sv: Fältgrupp
