Structure Map (1.0.0) - en to te translation catalogue (10 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Format
te: ఆకృతి

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ
