Structure Map (1.0.0) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Format
tr: Biçim

en: Custom
tr: Özel

en: Fields
tr: Alanlar

en: Basic Information
tr: Temel Bilgi

en: Entity
tr: Nesne

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Cardinality
tr: Nicelik

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Machine Name
tr: Makine Adı
