Structure Map (1.0.0) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Submit
uk: Надіслати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Format
uk: Формат

en: Custom
uk: Власний

en: Fields
uk: Поля

en: Basic Information
uk: Основна інформація

en: Entity
uk: Сутність

en: Default value
uk: Базове значення

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Cardinality
uk: Кардинальність

en: Bundle
uk: Пакет

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Field Group
uk: Група полів
