Structure Sync (2.0.6) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Save
da: Gem

en: Options
da: Valg

en: Blocks
da: Blokke

en: Link options
da: Link-muligheder

en: Menu links
da: Menu-links

en: Enable logging
da: Aktiver logging

en: Taxonomies
da: Taksonomier

en: Structure
da: Struktur

en: Custom blocks
da: Brugerdefinerede blokke

en: Tool for syncing structural data that is stored as content.
da: Værktøj til synkronisering af strukturelle data, der er gemt som indhold.

en: Sync structure items that are stored as content.
da: Synkronisér strukturelementer, der er gemt som indhold.

en: The custom blocks have been successfully exported.
da: De brugerdefinerede blokke er blevet eksporteret.

en: Importing custom blocks...
da: Importerer brugerdefinerede blokke…

en: Successfully imported custom blocks
da: Brugerdefinerede blokke importeret

en: The menu links have been successfully exported.
da: Menu-links er blevet eksporteret.

en: Importing menu links...
da: Importerer menu-links...

en: Successfully imported menu links
da: Menu-links importeret

en: No vocabularies selected/available
da: Ingen ordforråd valgt/tilgængelige

en: The taxonomies have been successfully exported.
da: Taksonomierne er blevet eksporteret.

en: Importing taxonomies...
da: Importerer taksonomier...

en: Importing @taxonomy
da: Importerer @taxonomi

en: Successfully imported taxonomies
da: Taksonomier importeret

en: Export custom blocks
da: Eksportér brugerdefinerede blokke

en: Select the custom blocks you would like to export
da: Vælg de brugerdefinerede blokke, som du ønsker at eksportere

en: Import custom blocks (safely)
da: Importér brugerdefinerede blokke (sikkert)

en: Import custom blocks (full)
da: Importér brugerdefinerede blokke (komplet)

en: Import custom blocks (force)
da: Importér brugerdefinerede blokke (tvungen)

en: Select the custom blocks you would like to import
da: Vælg de brugerdefinerede blokke, som du ønsker at importere

en: Export menu links
da: Eksportér menu-links

en: Select the menus you would like to export
da: Vælg de menuer, som du ønsker at eksportere

en: Import menu links (safely)
da: Importér menu-links (sikkert)

en: Import menu links (full)
da: Importér menu-links (komplet)

en: Import menu links (force)
da: Importér menu-links (tvungen)

en: Select the menus you would like to import
da: Vælg de menuer, som du ønsker at importere

en: Export taxonomies
da: Eksportér taksonomier

en: Select the vocabularies you would like to export
da: Vælg de ordforråd, som du ønsker at eksportere

en: Import taxonomies (safely)
da: Importér taksonomier (sikkert)

en: Import taxonomies (full)
da: Importér taksonomier (komplet)

en: Import taxonomies (force)
da: Importér taksonomier (tvungen)

en: Vocabulary "@voc" does not (yet) exist on the site
da: Ordforrådet "@voc" findes (endnu) ikke på sitet

en: Select the vocabularies you would like to import
da: Vælg de ordforråd, som du ønsker at importere

en: There's no data to import, please do an export first.
da: Der er ingen data at importere, udfør venligst en eksport først.

en: What import style would you like?
da: Hvilken importtype ønsker du?

en: Successfully exported taxonomies
da: Taksonomier eksporteret

en: Successfully exported blocks
da: Blokke ekeporteret

en: Successfully exported menu links
da: Menu-links eksporteret

en: No choice made for import style on importing taxonomies
da: Intet valg af importtype ved import af taksonomier

en: No choice made for import style on importing custom blocks
da: Intet valg af importtype ved import af brugerdefinerede blokke

en: No choice made for import style on importing menu links
da: Intet valg af importtype ved import af menu-links

en: Flushing all caches
da: Tømmer alle cacher

en: Deleted custom blocks that were not in config
da: Slettede brugerdefinerede blokke, der ikke fandtes i konfigurationen

en: Deleted all custom blocks
da: Alle brugerdefinerede blokke slettet

en: Deleted menu links that were not in config
da: Slettede menu-links, der ikke fandtes i konfigurationen

en: Deleted all (content) menu links
da: Slettede alle (indholds-)menu-links

en: Deleted taxonomies that were not in config
da: Slettede taksonomier, der ikke fandtes i konfigurationen

en: Deleted all taxonomies
da: Slettede alle taksonomier

en: No menu exported: Nothing to import.
    Menus need to be exported first before they can be imported.
da: Ingen menu eksporteret: Der er ikke noget at importere.
    Menuer skal eksporteres, før de kan importeres.

en: No menu selected for import: Nothing to import.
da: Ingen menu valgt til import: Der er ikke noget at importere.
