Structure Sync (2.0.8) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Options
hi: विकल्प

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Structure
hi: ढांचा
