Stubby (JSON API STUBS) (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Cancel
nl: Annuleren

en: error
nl: fout

en: Edit
nl: Bewerken

en: Response
nl: Antwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: Add
nl: Toevoegen

en: Path
nl: Pad

en: key
nl: sleutel

en: File ID
nl: Bestand-ID

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Key
nl: Sleutel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: POST
nl: NA

en: DELETE
nl: VERWIJDEREN

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
