Student UIC (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Default
da: Standard

en: General
da: Generelt

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Pattern
da: Mønster

en: Default value
da: Standardværdi

en: Minimum length
da: Minimumslængde

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Field types
da: Felttyper
