Student UIC (1.0.0-beta1) - en to el translation catalogue (7 entries)

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: General
el: Γενικά

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: Field types
el: Τύποι πεδίων
